Report Ethics

Report Ethics

In the following page, the password you will create for your report is unique to you only. It is not recorded. Please note your “Tracking Number” and “Password” in order to follow the status of your report later. In case you forget; Your notification will not be reached and you will have to enter the information again with a new notification.

BEŞİKTAŞ GROUP ETHICS LINE IS NOT AN EMERGENCY SERVICE. Do not use this site to report imminent threats to life and property safety. All notifications made are sent to the Internal Audit Directorate in encrypted form.

Aşağıdaki linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada, bildiriminize özel oluşturacağınız şifre, sadece size özeldir. Kayıt altına alınmaz. Bildiriminizin durumunu daha sonra takip edebilmek için, “Takip No” ve “Şifre”nizi lütfen not alınız. Unutmanız durumunda; bildiriminize ulaşılamayacak ve bilgileri yeni bir bildirim ile tekrar girmek durumunda kalacaksınız.

BEŞİKTAŞ GRUBU ETİK HATTI ACİL DURUM SERVİSİ DEĞİLDİR. Bu siteye can ve mal güvenliği açısından yakın tehdit olayları bildirmek için kullanmayınız. Yapılan tüm bildirimler kriptolu olarak İç Denetim Müdürlüğü’ne ulaşmaktadır.